Newsy

23.08.2011

Powrót w wielkim stylu!!!

Ż data 23.08.2011, o 16:54 (UTC)

W Skulsku 20-21.08.2011 rozegrano ostatnią eliminację Motorowodnych Mistrzostw Polski w klasach: O-125, OSY-400 , JT-250, T-400, T-550 i S-550.

W tym sezonie nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczyć Pietrasika na wodzie, zadebiutował w ten weekend na jeziorze Skulskim w klasie OSY-400. Daniel Pietrasik zwyciężył drugą eliminacje OSY-400.

Po krótkiej przerwie na wodę wrócił nasz zawodnik, co prawda w innej klasie, ale tak samo widowiskowej jak O-125. Nikt nie spodziewał się, że Daniel Pietrasik zdobędzie pierwsze miejsce, jak on sam stwierdził traktował te zawody jak wyjazd turystyczny i dobrą zabawę. Być może to dobre nastawienie jest kluczem do sukcesu?!

Niestety w sobotę pogoda nie dopisała motorowodniakom. Z powodu silnego wiatru biegi i treningi były przekładane w nadziei, że pogoda się poprawi. Późnym popołudniem odbyły się treningi wolne i czasowe klas v-dennych.

W niedzielę wszyscy zawodnicy ruszyli na wodę. Po treningu czasowym pool position zdobył Daniel Pietrasik. Jego doświadczenie na wodzie pomogło mu zwyciężyć pierwszy bieg. Wyścig drugi ukończył na pozycji czwartej, powodem tego była chwilowa niedyspozycja silnika i brak zasady fair play u niektórych zawodników. Pozostali uplasowali się na miejscach:

1. Michał Świerczyński (KS Kotwica Poznań), 2. Cezary Strumnik (ChSS Hals Chodzież), 3. Bartosz Chojnacki (KS Kotwica Poznań), 4. Daniel Pietrasik (SKM LOK Szczecin), 5. Tomasz Mordal (KS Kotwica Poznań).

Ostatni wyścig potwierdził zdolności naszego zawodnika. Starował z czwartego pola, a już po pierwszym okrążeniu płynął na miejscu pierwszym i bez problemu utrzymał tą pozycję do końca.

Zgromadzona ilość punktów zapewniła zwycięstwo Danielowi Pietrasikowi na ziemi Skulskiej.

1. Daniel Pietrasik (SKM LOK Szczecin) – 969pkt,

2. Cezary Strumnik (ChSS Hals Chodzież)

3. Michał Świerczyński (KS Kotwica Poznań).

Ż data 14.09.2010, o 17:02 (UTC)

04-05.10.2010 ostatnia, czwarta Eliminacja Mistrzostw Europy odbyła się w Boretto (Włochy). Były to niezwykle udane zawody dla Daniela Pietrasika, który zdobył brąz!!! Ukończył dwa biegi na pozycji czwartej oraz dwa na pozycji trzeciej!!!

W sobotę Daniel na pierwszym biegu startował z pozycji piątej, natomiast ukończył go na pozycji czwartej. następnego dnia drugi wyścig został przerwany z powodu kolizji Henryka Synorackiego z Claudio Fanzinim (Włochy), powtórka tego biegu również została przerwana, ponieważ Massimo Rossi (Włochy) miał wywrotkę. Jednak bieg został zaliczony, gdyż zawodnicy pokonali 50% trasy i dostali po połowie punktów za miejsca na których przypłynęli. Daniel w tym biegu oraz następnym już bez żadnych niespodzianek dopłynął trzeci!

16. Attila Hencz (Węgry) - 9

W Boretto odbyło się zakończenie Mistrzostw Europy. Mistrzem został Lembit Aaslav-Kaasik (Estonia), wicemistrzem  Claudio Fanzini (Włochy), a brązowym medalistą został Manuel Zambelli (Włochy).

14.10.2010

Czyżby pech opuścił polskich zawodników?

Ż data 14.09.2010, o 15:54 (UTC)

W dniach 28-29.08.2010 odbyła się trzecia El. Mistrzostw Europy w klasie F-125 w Auronzo (Włochy). Odbył się tam 60. Festiwal Wodny. Trzeba przyznać, że dla Polaków były to jak najbardziej udane zawody, pan Henryk Synoracki zapunktował na pozycję drugą, Daniel Pietrasik zajął pozycję siódmą!!!

Pierwszego dnia przy pięknej pogodzie odbyły się treningii oraz po jednym biegu z każdej klas. Na treningu czasowym najlepszym z Polaków był Daniel Pietrasik, który wykręcił piąty czas, tuż za nim na pozycjii szóstej był pan Henryk Synoracki.

Pierwszy bieg wygrał Massimo Rossi (Włochy), drugie miejsce zdobył Lembit Aaslav-Kaasik (Estonia), a miejsce trzecie Henryk Synoracki, Daniel Pietrasik zajął ósmą pozycję, Sebastian Kęciński jedenasty, a Marcin Zieliński nie ukończył wyścigu.

Następnego dnia odbyły się trzy biegi, Daniel Pietrasik wszystkie ukończył na pozycjii piątej. Czym zapewnił sobie pozycję siódmą.

Ż data 17.08.2010, o 20:10 (UTC)

07-08.08.2010 odbyła się druga Eliminacja Mistrzostw Europy F-125, 250, 350 oraz trzecia El. Mistrzostw Świata F-500 w miejscowości Bitterfeld. W zeszłym roku mieliśmy zaszczyt widzieć na podium Daniela Pietrasika, który zdobył brąz..

Niestety w tym roku nie udało się powtórzyć tego wspaniałego sukcesu..

Przez wietrzną pogodę zawody były wstrzymane dopiero wieczorem odbyły się treningi czasowe oraz po jednym biegu z każdej z klas. Pierwszy wyścig Daniel Pietrasik ukończył na siódmej pozycji. W niedzielę wszystkie wyścigi odbyły się planowo. Pech towarzyszy Polakom Sebastian Kęciński i Daniel Pietrasik nie ukończyli po jednym biegu. Najlepiej zaprezentował się Henryk Synoracki zajmując piątą pozycję.