11.08.2009

Daniel Pietrasik na podium!!!

Ż data 24.11.2009, o 14:13 (UTC)

podium

W miniony weekend została rozegrana druga eliminacja mistrzostw Europy F-125 w niemieckim Bitterfeldzie, w której Daniel Pietrasik zdobył zaszczytne trzecie miejsce.

Pierwszy dzień zmagań naszych zawodników zaczął się od dwóch wypadków w pierwszym biegu Erko Aabrams (Estonia) i jego powtórce Viktor Vő (Węgry). Sędziowie nie zdecydowali się na kolejną powtórkę. Później zawody toczyły się spokojnie. Podczas treningu czasowego Danielowi został zmierzony źle czas przez sędziów przez co startował on z ostatniej pozycjii, mimo to dopłynął on na szóstej pozycjii, w drugim jak i trzecim biegu dopłynął drugi. Tym zagwarantował sobie miejsce trzecie z 695 pkt. Co sprawiło wielką radość całemu teamowi bad bull jak zarówno wszystkim zaprzyjaźnionym ekipą.

Drugi z Polaków był Henryk Synoracki zajmując 8 pozycję. Dalej uplasował się Krzysztof Ey, który mimo różnych problemów z silnikiem zdobył miejsce jedenaste, potem kolejno Marcin Zieliński dwunasty oraz Sebastnian Kęciński trzynasty.

W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy w F-125 Daniel Pietrasik jest ex aequo z Henrykiem Synorackim na czwartym miejscu:

podium

W dniach 24-16.07.2009 nad pięknym jeziorem Silijan w miejscowości Mora odbyły się zawody motorowodne: pierwsza El. Mistrzostw Europy w klasie F-125, Mistrzostwa Świata w klasie O-250 oraz druga El. Mistrzostw Europy w klasie F-350. Zdaniem niektórych zawodników były to jedne z trudniejszych zawodów pod względem nie tylko rywalizacjii, ale również "cięzkiej wody".

W każdej z klasy odbyły się cztery biegi, z czego jeden z najgorszym wynikiem odpadał. W Formule 125 bezkonkurencyjny był Diego Bacchiega (Włochy) zgromadził on 1100 pkt. Miejsce drugie z ilością pkt 927 zajął Marcin Zieliński (Polska), natomiast miejsce trzecie Henryk Synoracki (Polska) 900 pkt.

Nasz zawodnik Daniel Pietrasik zaprezentował się bardzo dobrze na tych zawodach. W pierwszym biegu dopłynął na miejscu szóstym, w drugim zaś na miejscu 7 a w trzecim na miejscu ósmym, natomiast w ostatnim biegu na miejscu piątym. Przez co zdobył 275 pkt. i zdobył miejsce ósme. Pozostali Polacy wypadli nieco słabiej Sebastian Kęciński zajął miejsce dwunaste z 64 pkt, a Krzysztof Ey miejsce piętnaste z 30 pkt, ponieważ miał problemy z silnikiem przez co ukończył tylko jeden bieg.

15. Krzysztof Ey (Polska) - 30

Mistrzem Świata w klasie O-250 został René Behncke (Niemcy) z 1025 pkt, srebro zdobył Salvatore Chiuri (Włochy) zdobywając 1000 pkt, natomiast brąz zdobył Alessandro Cremona (Włochy) z 825 pkt.

Natomiast w klasie F-350 podium zostało zdobyte przez Włochów. Pierwsze miejsce zajął Salvatore Chiuri, drugie miejsce Alessandro Cremona, a trzecie Massimiliano Cremona.

15.07.2009

Mistrzostwa Świata w Tallinie

Ż data 24.11.2009, o 14:10 (UTC)

podium

W ten weekend odbyły się Mistrzostwa Świata w klasach O-125, JT-250 oraz S-550 w Estonii w miejscowości Tallin.

Diana zdobyła 23 miejsce w tychże Mistrzostwach Świata. Niestety dla Daniela były to pechowe zawody. Nie zakwalifikował się do wyścigów finałowych, ponieważ zawiódł sprzęt..

Ze względu na zbyt dużą ilość zawodników odbyły się kwalifikacje. Każdy losował miejsce startowe oraz bieg, w którym weźmie udział A,B. Z każdego biegu kwalifikowała się pierwsza dziesiątka zawodników. W barażach Daniel startował z ostatniej 15 pozycji w biegu B, natomiast Diana startowała z pozycji 13. Już od startu można było zauważyć, że sprzęt Daniela nie działa tak jak wcześniej. Diana dopłynęła na miejscu dziesiątym, zaś Daniel na miejscu dwunastym. W biegu drugiej szansy Daniel startował z pozycji 5, gdzie uplasował się na trzeciej pozycji. Niestety podczas tego wyścigu doszło do wypadku między Alexem Zilioli z Włoch, a Leonidem Sabo z Rosji. W powtórce biegu sprzęt Daniela pozwolił mu dopłynąć tylko do pierwszej boi.

Mimo to Diana walczyła dzielnie wśród 24 zawodników. W pierwszym biegu dopłynęła na miejscu 19, w drugim na miejscu 18, w trzecim na 16, zaś w czwartym na miejscu 17. Przez co uplasowała się na pozycji 23.

Ogólnie Polacy mieli pecha w tych zawodach, Marcin Zieliński nie ukończył dwóch biegów, a mimo to zajął 12 miejsce. Sprzęt Marcina był szybki, w jednym z wyścigów płynął nawet na miejscu trzecim, niestety nie ukończył go przez awarię silnika. Krzysztof Ey też nie może powiedzieć o szczęściu, gdyż nie ukończył on jednego biegu, natomiast w kolejnym miał również problemy ze sprzętem, przez co zajął 14 miejsce.

W tej o to klasie Mistrzem Świata został Erko Abrams z Estonii, srebrny medal zdobył René Behncke z Niemiec, zaś brąz zdobył Manuel Zambelli z Włoch.

W klasie JT-250 bardzo dobrze popłynęła Daria Przybył w kwalifikacjach dopłynęła na zaszczytnym pierwszym miejscu. Natomiast w wyścigach finałowych dopłynęła dwa razy 6, raz 5 i raz 3. Przez co zapewniła sobie 5 miejsce w Mistrzostwach Świata.

W klasie S-550 Lechosław Rybarczyk niestety nie obronił Mistrza Świata z zeszłego roku, ale za to zdobył srebrny medal. Gratulujemy !!!

05.07.2009

Diana druga w Chodzieży!!!

Ż data 24.11.2009, o 14:08 (UTC)

podium

W dniach 04-05.07.2009 odbyły się zawody motorowodne w Chodzieży, była to trzecia Eliminacja Mistrzostw Polski.

Diana Pietrasik zaprezentowała się niesamowicie w tychże zawodach. W pierwszym biegu dopłynęła na miejscu 2, natomiast w dwóch następnych dopłynęła na miejscu 3, zdobywając 750 pkt czym zapewniła sobie miejsce 2.

Natomiast Daniel Pietrasik w pierwszym biegu miał drobne problemy techniczne przez co nie ukończył wyścigu. Po uporaniu się z problemami Daniel dopłynął na miejscu 2 i w trzecim biegu na miejscu 1. Zdobył 700 pkt i dzięki temu zajął miejsce 3.

W ogólnej klasyfikacji Mistrzostw Polski 2009 Daniel jest coraz bliżej zdobycia Mistrza Polski w klasie O-125 zaś Diana klasuje się na drugiej pozycji, przez co zapowiada się ciekawa rywalizacja w Zbąszyniu między rodzeństwem.

Daniel

W miejscowości Baja na rzece Dunaj odbyły się zawody w klasach: O-125 Grand Prix Węgier, druga eliminacja mistrzostw świata F-500 oraz pierwsza eliminacja mistrzostw Europy F-350.

Pierwszego dnia odbyły się tylko treningi wolne i jeden czasowy w kl. O-125. Spowodowane to było złymi warunkami pogodowymi. Zapowiedziano wichurę, która miała osiągać 130 km/h. Następnego dnia pogoda się uspokoiła i pozwoliła na przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych biegów . Daniel Pietrasik zdobył Grand Prix Węgier, natomiast drugie miejsce zajął Kornel Vő (Węgry), a trzecie Ivan Tubakos (Węgry). Polak nie tylko walczył na wodzie, ale również na lądzie. Sędziowie starali się zdyskwalifikować naszego zawodnika ciągłym ważeniem łodzi oraz badaniem metanolu. Zawodnik został nawet zdyskwalifikowany lecz na nieszczęście sędziów nie podali paragrafu przez co dyskwalifikacja została zniesiona, dzięki interwencji naszego Polskiego komisarza U.I.M. Jerzego Wojewody.